Proponowane przez Globtank zbiorniki wykonane z blachy falistej to niezawodne i tanie w budowie zbiorniki dla biogazowni, rolnictwa oraz do biodiesla czy oczyszczalni ścieków. Podstawowym atutem proponowanego rozwiązanie jest brak konieczności wykonywania betonowej płyty dennej, co znacznie obniża koszt realizacji zbiornika. Doskonałość inżynierska w zakresie ekstremalnego wykorzystania właściwości stali, w tym również kształtu samego przekroju ściany, powoduje kolejne, znaczne obniżenie kosztów z uwagi na brak konieczności montażu dodatkowych konstrukcji stalowych mających na celu usztywnienie ścian z uwagi na obciążenie wiatrem.
Proponowana technologia posiada 40-letnie doświadczenie i stanowi znakomitą propozycję dla przedsiębiorców, dla których ważna jest nie tylko optymalizacja kosztów prowadzonych inwestycji, ale także jak najlepsze parametry nabytego rozwiązania.
Zastosowanie zbiornika
- Zbiornik dla biogazowni:
- zbiornik wstępny (np. na kiszonki, ścieki, gnojowicę, gnojówkę czy biomasę)
- zbiornik fermentacyjny
- zbiornik pofermentacyjny (na przefermentowane substraty)
- Zbiornik na biopaliwo płynne – biodiesel
- Oczyszczalnie ścieków
- Zbiornik dla rolnictwa
- Zbiorniki dla leśnictwa
- Zbiorniki retencyjne na wody opadowe
Konstrukcja zbiornika
Oferowane przez Globtank zbiorniki o ścianach falistych wykonane są z profilowanej, ocynkowanej ogniowo blachy stalowej z odpowiednio dobraną do potrzeb powłoką z żywicy epoksydowej o różnych grubościach i liczbie warstw farb w zależności od zastosowania. Dodatkowo, aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby naszego Klienta, proponujemy indywidualne dobranie odpowiednich mieszanek farb. Proponowane zbiorniki mogą funkcjonować w temperaturach wsadu nawet do 90 st. C.
Zbiorniki zaprojektowane są z wykorzystaniem metody optymalizacji materiałów. Dzięki temu nasze rozwiązania nie posiadają zbędnych elementów składowych, co wpływa na zmniejszenie kosztów wykonania i szybkość montażu u Klienta. Budowa modułowa zbiorników pozwala również na ich rozbudowę, demontaż, przenoszenie czy dodawanie osłon i akcesoriów bez konieczności modyfikacji.
Montaż zbiornika
Proces montażu zbiornika jest szybki i tani ze względu na całkowity czas potrzebny na jego wykonanie, jak i na niemal całkowity brak prac pomocniczych.
- Faza robót ziemnych – wyrównanie i zagęszczenie gruntu.
- Faza fundamentu – wykonanie fundamentu w postaci żelbetowego pierścienia wokół obwodu zbiornika, stanowiącego podporę dla ścian zbiornika.
- Faza montażu zbiornika – skręcenie prefabrykowanych elementów zbiornika, umieszczenie pokrywy (opcjonalne), wykonanie podłogi z materiału hydroizolacyjnego.
- Faza montażu pokrywy.
Zalety zbiornika
- Ekonomiczny i łatwy w budowie.
- Mniejsza podatność na korozję.
- Możliwość łatwej regulacji pojemności, transportu i rozbudowy.
Certyfikaty
ISO 9001, ISO 14001, EN 10346:2015, EN 10143:2007, EN ISO 898-1:2015, EN ISO 12944-5:2018, Dyrektywa 2008/112/EC