Czy słyszeliście kiedyś o „zielonej stali”?

Mianem „zielona stal” określa się stal nierdzewną, podczas produkcji której emisje własne, związane ze zużyciem energii elektrycznej i pośrednie z łańcucha dostaw, zostały zredukowane do minimum. Zauważalne zmniejszenie śladu węglowego powoduje, że materiał już dziś odgrywa kluczową rolę w przyspieszeniu osiągnięcia przez gospodarki światowe neutralności węglowej. Co istotne, zminimalizowanie emisyjności nie wpływa na właściwości stali, dzięki czemu wytworzone z niej produkty są coraz częściej wybierane przez inwestorów.

🌍 W Globtank na bieżąco śledzimy trendy rynkowe i uchwalane regulacje prawne dotyczące dekarbonizacji. Pozwala nam to dostosować ofertę zbiorników na wodę pitną i przemysłowych do oczekiwań naszych Klientów, którym – podobnie jak Zespołowi Globtank – nie jest obojętny stan środowiska naturalnego.

Już dziś zmniejszcie emisję swojego przedsiębiorstwa, budując razem z nami zbiorniki wykonane z materiałów o zredukowanym zużyciu CO2!

Więcej o korzyściach posiadania zielonych zbiorników z innowacyjnej stali, opowie Wam 👉 Marcin Mikulewicz ([email protected]) . Zapraszamy do kontaktu!